. باید مسائل محیط‌زیست و آموزش‌های مربوطه را به مدارس بکشانیم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
باید مسائل محیط‌زیست و آموزش‌های مربوطه را به مدارس بکشانیم

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ امیر جانبازی بابیان اینکه مباحث زیست محیطی و دغدغه‌هایی در این مورد از  کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: باید سعی کنیم مسائل محیط‌زیست و آموزش‌های مربوطه را به مدارس بکشانیم و از سنین پایه آموزش‌های لازم را بدهیم.

وی در همین رابطه افزود: شاهد این بودیم که برای اولین بار تفاهم‌نامه‌ای میان آموزش‌وپرورش و محیط‌زیست لاهیجان منعقد و برنامه های مختلفی در سطح مدارس با همکاری این دستگاه ها برگزار شد.
جانبازی گفت: همچنین باید آگاهی مدیران، معلمین و اولیای دانش آموزان را نیز درزمینهٔ های زیست‌محیطی به خصوص با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد افزایش دهیم تا بتوانیم بازخورد بهتری از آموزش‌های محیط زیستی بگیریم.
سرپرست فرمانداری لاهیجان بابیان اینکه تفکیک زباله در مدارس لاهیجان برنامه‌ریزی‌شده، خاطرنشان کرد: بحث تفکیک زباله اگر در تمام مدارس با همکاری شهرداری و محیط‌زیست دنبال شود می تواند در کاهش حجم زباله‌ها و همچنین ازنظر اقتصادی بسیار تاثیر گذار باشد.
جانبازی به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در مدارس شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون برنامه‌های خوبی در حوزه‌های فرهنگ و هنر با همکاری دستگاه‌های مرتبط در سطح شهرستان برگزارشده که بازخورد خوبی را نیز داشته است، گاهی با زبان هنر می‌توان ده‌ها ساعت آموزش و مفاهیم را در مدتی کوتاه منتقل کرد.
وی افزود: مکاتبات لازم برای بررسی و همچنین همکاری هرچه بیشتر برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به بهترین شکل باید انجام شود تا با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط برنامه‌هایمان به‌خوبی برگزار شود.
سرپرست فرمانداری لاهیجان با اشاره به برنامه‌ریزی برای تشکیل نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی هنرستان‌های شرق گیلان در لاهیجان عنوان کرد: این فرصت بسیار خوبی است که محصولات هنرستان‌های شهرستان‌های شرق گیلان در نمایشگاهی در لاهیجان به نمایش و فروش گذاشته شود.
جانبازی افزود: همچنین با توجه به جلسات و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و پتانسیل‌های موجود می‌توان با نوآوری این‌گونه نمایشگاه‌ها را به‌صورت مجازی و آنلاین و با کمترین هزینه تعریف کرد.
رئیس شورای آموزش‌وپرورش شهرستان لاهیجان در پایان در رابطه با نگه‌داری مدارس و تجهیز آن‌ها خاطرنشان کرد: در این رابطه حتما کمک خواهیم کرد و از محل اعتبارات تملک و از طریق مدیر کل محترم نوسازی شاهد کمک‌های دولت خواهیم بود.
در این جلسه هر یک از اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در پایان نیز با اهدای لوح سپاس توسط سرپرست فرمانداری دو نفر از کارکنان آموزش‌وپرورش شهرستان به‌افتخار بازنشستگی نائل آمدند.

true
false
false
true

false