باید با کنترل و تنظیم بازار، شاهد پایداری و ثبات در بازار باشیم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
باید با کنترل و تنظیم بازار، شاهد پایداری و ثبات در بازار باشیم

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ جلال الدین محمد شکریه اظهار داشت: در رابطه با پشت سر گذاشتن بحران مرغ باید از رئیس کل دادگستری گیلان، دادستان ، معاونت دادستانی ، رییس اداره اماکن و بازرسان نظام صنفی تشکر و قدردانی کنم و در راستای ساماندهی توزیع مرغ نیز، سازمان صنعت ، معدن ، تجارت گیلان نیز زحمات زیادی در خصوص چگونگی فعالیت مرغ داری ها و کشتارگاه ها کشیدند.

وی افزود: با وجود اینکه گیلان یکی از قطب های تولید مرغ در کشور است اما تا حدود یک ماه گذشته کمبود مرغ را در این استان شاهد بودیم که این کمبود بسیار آزار دهنده بود چون مردم، برای تهیه مرغ با مشکل مواجه بودند. 

شکریه ادامه داد: اما با ورود و کمک دستگاه قضایی ، در سیستم تولید و توزیع مرغ، ساماندهی لازم انجام شد و در حال حاضر مرغ در واحدهای صنفی به وفور یافت می شود و از این بابت، هم اینک در گیلان مشکلی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه تعدادی از کشتارگاه های مرغ فاقد پروانه کسب بودند، با کمک ستاد تنظیم بازار و همکاری استانداری گیلان ، این کشتارگاه ها نیز شناسایی،  ساماندهی و آمارشان به چرخه تولید افزوده شد.

رئیس اتاق اصناف گیلان اظهار کرد: همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز از طریق شرکت پست و سامانه های ذیربط، میزان تحویل مرغ را رصد می کند تا خللی در عرضه مرغ و تنظیم بازار این محصول در گیلان به وجود نیاید و این بازار دچار مشکل نشود.

شکریه به قیمت مصوب مرغ نیز اشاره و بیان کرد: هم اینک قیمت مرغ در استان گیلان همان ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است و در همین قیمت باقی مانده اما در سایر استان ها، قیمت مرغ بیش از این است و  از این رو مسافران هنگام بازگشت مرغ خریداری می کردند چون قیمت مرغ در گیلان نسبت به بعضی از استان ها، مناسب تر و ارزان تر است.

رئیس اتاق اصناف گیلان افزود: به هرحال تمام هدف مسئولان برطرف شدن مشکلات و کمبودها است و در این راستا باید همه تلاش کنیم تا با کنترل و تنظیم بازار، شاهد پایداری و ثبات در بازار باشیم به خصوص در تولید و توزیع مایحتاج ضروری و لازم خانواده ها کوشا باشیم. 

کنترل بازار مرغ و رفع مشکل کمبود و گرانی،  نوید بخش امکان مدیریت بازار و جلوگیری از بروز مشکل برای مصرف کنندگان است. 

مردم گیلان امیدوارند این شیوه درست کنترل بازار در سایر بخشها نیز اعمال و از  اجحاف در حق مصرف کنندگان پیشگیری شود. 

true
true
false
true

false