. بافت فرش‌های ابریشمی گیلان رو به افزایش
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
بافت فرش‌های ابریشمی گیلان رو به افزایش

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ مجتبی مهری  گفت: سالانه در گیلان ۵۱ هزار متر مربع فرش بافته می شود که به طور میانگین ۴۰درصد این فرش‌ها ابریشمی هستند.

وی افزود: فرش‌های دست بافت گیلان از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند و بازار خوبی دارند.

رئیس اداره فرش سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه ابریشم همانند طلا کالایی گران‌بها است، خاطرنشان کرد: بافندگان فرش ما به این امر واقف هستند و برای تولید فرش‌های گران‌بها تمایل زیادی به استفاده از ابریشم در بافت فرش‌هایشان دارند.

وی تصریح کرد: برخلاف قالی و قالیچه، فروش تابلو فرش در استان رونق خوبی ندارد و ما نیز به همین علت از بافندگان خواسته‌ایم از بافت تابلو فرش‌ها خروج کنند و به بافت قالی و قالیچه روی بیاورند.

مهری با اشاره به اینکه اخیرا به تعداد بافندگان فرش گیلان اضافه نشده است، گفت: بهبود وضعیت بیمه قالی‌بافان، جوانان زیادی را به فرش‌بافی تشویق خواهد کرد.

وی گفت: فرش‌بافی از مشاغل خانگی زودبازده و پرسود محسوب می‌شود و می‌تواند اشتغالزایی خوبی در گیلان فراهم کند.

رییس اداره فرش سازمان صمت گیلان تصریح کرد: زنان در تولید فرش دست بافت گیلان نقش موثری دارند و در حال حاضر ۹۲درصد بافندگان فرش استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: شهرستانهای سیاهکل و صومعه‌سرا و شهر سنگر از توابع شهرستان رشت در صدر جدول تولید فرش دست بافت گیلان قرار دارند./ایسنا

true
false
false
true

false