بازدید رایگان از موزه‌های گیلان در روز جهانی گردشگری
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱۵ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
بازدید رایگان از موزه‌های گیلان در روز جهانی گردشگری

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ رضا علیزاده گفت: به‌ مناسبت ۵ مهر روز جهانی گردشگری بازدید از موزه‌های استان برای تمام اقشار رایگان خواهد بود.

وی ادامه داد: اداره‌کل موزه‌ها سعی دارد تا با ارائه راهکارهای مختلف برای تسهیل بازدید از موزه‌ها و ترغیب و تشویق مردم برای شناساندن پیشینه گذشتگان و آشنایی با تمدن کهن این مرز و بوم رسالت خود را به‌نحو احسن در قبال ملت غیور و آزاده ایران ادا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان اضافه کرد: گیلان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی می تواند به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور تلقی شود؛ شاید در سال هایی نه چندان دور گردشگری تنها در دریا و جنگل این سرزمین خلاصه می شد اما امروز در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری، توانمندی های بسیاری در این حوزه برای استان تعریف شده که موزه ها می تواند بعدی از آن باشد.

تمامی موزه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از جمله موزه گنجینه رشت،موزه میراث روستایی گیلان،موزه تاریخ چای ایران(لاهیجان)،موزه نمایشگاه اسناد تاریخی رودبار،موزه مردم شناسی فومن،موزه های ماسوله،موزه نظامی انزلی و بنای تاریخی قلعه رودخان از جمله  موزه ها و اماکن تاریخی مشمول طرح بازدید رایگان در روز جهانی گردشگری هستند. 

true
true
false
true

false