انعقاد تفاهم نامه با نيروهاي مسلح براي جذب سرباز قهرمان / پذیرش دانشجو «مربی گری پرورش اندام» در دانشگاه آزاد رشت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۹ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
انعقاد تفاهم نامه با نیروهای مسلح برای جذب سرباز قهرمان / پذیرش دانشجو «مربی گری پرورش اندام» در دانشگاه آزاد رشت

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ دانیال خاتمی فر با بیان اینکه بدنسازی رشته پرمخاطبی است و دارای بیشترین جامعه آماری بیمه شده بعد از رشته فوتبال در استان است، اظهار کرد: با توجه به اینکه پیش نیاز همه ورزش ها بدنسازی است، به طبع پاسخگویی به انتظارات این جامعه بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه تا باشگاه نباشد، ورزشکاری نیست و تا ورزشکار نباشد وجود هیات هم لزومی ندارد، گذری به دوران شیوع ویروس کرونا زد و اظهار داشت: متاسفانه از آغازین روزهای بروز بحران کرونا، شاهد بسته شدن باشگاه های ورزشی در سراسر استان بودیم و این موضوع تبعات بدی برای این قشر داشت و با توجه به اینکه بالغ بر ۱۲۰۰ باشگاه در سطح استان مشغول فعالیت اند و از این تعداد بالغ بر ۹۰ درصد آن ها در اماکن استیجاری مستقر اند، طی یکساله گذشته به شدت متضرر شده اند و ضرورت دارد تدابیر لازم جهت رفع بحران آن ها اندیشیده شود.

خاتمی فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه جامعه ورزش بدنسازی گیلان در سطح کشور و بین الملل شناخته شده است، از کیوان رضاپور، مسعود ذات پرور، مهیار ذات پرور، مهراد کامران، عباس قاسمی و علی کرمی به عنوان تعدادی از قهرمانان نامی گیلان در سطح ملی و بین الملل یاد و اظهار کرد: کمیته ای متشکل از قهرمانان و پیشکسوتان استان به منظور تهیه و تدوین اولین بانک جامع اطلاعات قهرمان های ورزش بدنسازی گیلان آغاز به کار کرده است و این کمیته در نظر دارد بانک اطلاعاتی مذکور را به تفکیک قهرمانان رشته های بادی کلاسیک و فیزیک، پاورلیفتینگ، مچ اندازی و قوی ترین مردان و همچنین قهرمانان پیشکسوت بدنسازی استان تهیه کند.

رئیس هیات بدنسازی گیلان اضافه کرد: هدف از تهیه این دیتابیس، ارائه کارت شناسایی برای قهرمانان و پیشکسوتان و متعاقبا تبدیل این بانک اطلاعاتی به «کتاب جامع قهرمانان و پیشکسوتان بدنسازی گیلان» است.

خاتمی فر در ادامه این گفتگو، به انعقاد تفاهم نامه همکاری با نیروی انتظامی و ارتش جهت برقراری تعاملات ورزشی اشاره و اظهار داشت: برگزاری کلاس های تخصصی، بهره مندی از فضاهای ورزشی و اعزام سرباز قهرمان بخشی از مفاد این تفاهم نامه محسوب می گردد و در نظر داریم در این خصوص با سپاه نیز وارد مذاکره شویم.

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در خصوص افزودن رشته «تربیت بدنی – مربی گری پایه پرورش اندام» در مقطع کاردانی به دفترچه کنکور آتی، گفت: انشالله دانشگاه آزاد واحد رشت از بهمن ماه سال جاری در این رشته دانشجو می پذیرد. وی اضافه کرد: در پی هماهنگی صورت گرفته با اداره کل آموزش و پرورش نیز، قصد داریم استعدادهای ورزشی را از بین دانش آموزان جذب کنیم.

رئیس هیات بدنسازی گیلان در ادامه سخنانش، از برگزاری اولین دوره مسابقات مچ اندازی زندان های استان با رعایت پروتکل های بهداشتی در خردادماه سال جاری خبرداد و اظهار کرد: این رقابت ها با حضور بیش از ۱۰۰ نفر شرکت کننده برگزار شد و بنا داریم در آینده نزدیک اولین دوره مسابقات قوی ترین مردان زندان های استان را نیز برگزار کنیم.

خاتمی فر با بیان اینکه تنها رشته مجوزدار هیات بدنسازی برای بانوان، مچ اندازی است، خاطرنشان کرد: به محض تشکیل کمیته مچ اندازی بانوان، اولین مسابقات استانی را به میزبانی شهرستان لاهیجان برگزار کردیم و ضمن تعیین تیم منتخب گیلان، در مرداد ماه سال گذشته میزبانی سومین دوره مسابقات کشوری مچ اندازی را بر عهده گرفته و موفق به کسب مدال طلای کشوری این مسابقات شدیم.

وی در خصوص رشته پرورش اندام بادی کلاسیک و فیزیک که معمولا مسابقات آن سالانه طی ۲ مرحله بصورت استانی و کشوری برگزار می گردد، اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون در همه مسابقات کشوری بدون استثناء شاهد مدال آوری ورزشکاران گیلانی بودیم.

رئیس هیات بدنسازی گیلان، به برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ در تمامی شهرهای استان و برگزاری مسابقات قوی ترین مردان گیلان طی ۲ مرحله در استان اشاره و یادآور شد: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال ۹۹ برگزاری هیچ مسابقه ای در هیچ رشته ای میسر نشده است.

دانیال خاتمی فر در پایان این گفتگو، ضمن تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت منطقه آزاد انزلی جهت توسعه ورزش گیلان و اعلام آمادگی هیات بدنسازی استان در این خصوص، از رفتار عوام فریبانه برخی سیاست مداران در آستانه برگزاری انتخابات و به فراموشی سپردن وعده ها پس از اتمام آن، گلایه کرد. 

وی بر لزوم توجه ویژه مسئولان جهت رسیدگی به مشکلات مالی باشگاه داران متاثر از شیوع ویروس کرونا تاکید و یادآور شد: بخش عمده مسئولیت تامین نشاط و سلامت جامعه در دوران پساکرونا بر عهده همین قشر است.

گفتنی است، دانیال خاتمی فر تحصیل کرده مهندسی عمران و دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی مدیریت ورزش است. وی که پیش تر دبیر هیات بدنسازی گیلان بوده، از آذرماه سال ۱۳۹۷ تاکنون به عنوان رئیس هیات بدنسازی گیلان مشغول به فعالیت است.

true
true
false
true

false