انتقال ویروس در تجمعات بیشتر است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
انتقال ویروس در تجمعات بیشتر است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  آبتین حیدرزاده با اشاره به وضعیت ابتلا به کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: متاسفانه شهرستان های آستارا، تالش، رشت، رودبار، لنگرود، لاهیجان و بندرانزلی قرمز هستند.

وی وضعیت کل استان ار نظر ابتلا به کرونا را نیز قرمز دانست و افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰ بیمار کرونایی جدید در سطح بیمارستان های استان بستری شدند و در حال حاضر حاضر بیش از ۴۱۵ بیمار بستری داریم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی براساس دو شاخص ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی سنجیده می شود، گفت: شاخص استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده استان به ۷۴ درصد رسیده که از میانگین کشوری بالاتر است.

حیدرزاده، با اشاره به وضعیت نامناسب شاخص فاصله گذاری اجتماعی در استان، یادآور شد: متاسفانه ضریب گیلان در رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش عدم تشکیل تجمعات، میهمانی ها، دورهمی ها و عروسی ها کمتر از ۶۰ درصد بوده که پایین تر از میانگین کشوری است.

وی با بیان اینکه انتقال ویروس کرونا در تجمعات بیشتر رخ می دهد، خاطرنشان کرد: بیماران به صورت خانوادگی مبتلا شده و به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

معاون علوم پزشکی گیلان، اعمال محدودیت های کرونایی از ۲۰ آبان ماه را شامل مشاغل دو، سه و چهار دانست و تصریح کرد: همه مشاغل به غیر از مشاغلی که جزو مایحتاج روزمره مردم همچون بیمارستان ها و مراکز اورژانس و خدمات درمانی هستند، باید قبل از ساعت ۱۸ تعطیل و مجددا از صبح روز بعد فعالیت خود را آغاز کنند.

حیدرزاده متذکر شد: در حال حاضر شهر رشت مشمول محدودیت های کرونایی جدید است و براساس تصویب ستاد استانی مقابله با کرونا، به سایر شهرهای استان تسری داده می شود.

true
true
false
true

false