اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در شهرستان تنکابن/ لزوم توجه به معضل تولید پسماند در استانهای شمالی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۷ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در شهرستان تنکابن/ لزوم توجه به معضل تولید پسماند در استانهای شمالی

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ سید امیر حسینی جو فرماندار ویژه شهرستان تنکابن در نشستی با تیم اعزامی اصحاب رسانه گیلان به استان مازندران ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و عرض خیر مقدم به اصحاب رسانه، اظهار داشت: استان گیلان به جهت دارا بودن تاریخ و فرهنگ غنی از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است و نخبگان گیلانی در داخل و خارج کشور در حوزه های مختلف شناخته شده هستند.

وی با ابراز خرسندی از تعامل و هم افزایی رسانه های شمال کشور به همت اتحادیه ی مطبوعات خزر گفت: تبادل رسانه ای و ارتباطات در حوزه ی فرهنگی باید به طور مستمر ادامه یابد و حوزه رسانه این قابلیت را دارد که موجب پویایی در بخش های مختلف جامعه شود.

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با اشاره به ظرفیت های خاص هر منطقه در کشور افزود: رسانه این قدرت و توانمندی را دارد که نقاط ضعف و قوت را شناسایی کند و از آن طریق مدیران می توانند در جهت توسعه ی شهرستان و استان و خدمت به مردم گام بردارند.

حسینی جو با اشاره به قدمت تاریخی شهرستان تنکابن اذعان داشت: جمعیت شهرستان تنکابن ۱۶۶ هزار نفر است که ۴۹ درصد آن جمعیت روستایی هستند و شهرستان تنکابن با دارا بودن ۳۲۰ روستا جز شهرستان های پر روستای استان مازندران است.

وی افزود: نزدیکی جلگه و دریا از ویژگی های این منطقه است و بخش کشاورزی یکی از مهمترین فعالیت های درآمد زای شهرستان می باشد که تلاش ما برای حفظ ساختار کشاورزی و توجه به صنایع تبدیلی مرتبط با کشاورزی است .

فرماندار تنکابن تصریح کرد: شهرستان تنکابن با تولید ۷۰ هزار تن کیوی رتبه ی برتر تولید این محصول را در سطح استان مازندران دارد و از دیگر ویژگی های کشاورزی منطقه می توان به تولید ۲۳۰ هزار تن مرکبات و پرورش گل و گیاه اشاره کرد. همچنین در بخش دامداری و پرورش ماهی قزل آلا این شهرستان در جایگاه خوبی قرار دارد و مرکز تحقیقات ماهیان سرد آبی شیلات در این شهرستان واقع شده است.

سید امیر حسینی جو با اشاره به توسعه ی بخش گردشگری در شمال کشور اظهار داشت: در حوزه ی گردشگری طی یک دهه ی اخیر اقدامات خوبی در استانهای شمالی صورت گرفته است و شهرستان تنکابن نیز از این قاعده مستثنی نیست. موضوع بومگردی به عنوان اولویت این شهرستان قرار دارد و در چشم انداز توسعه تا سال ۱۴۰۰، ایجاد و صدور مجوز ۱۰۰ واحد بومگردی در دستور کار قرار دارد.

وی پروژه ی راه تنکابن، خرم آباد به الموت را از پروژه های مهم این شهرستان خواند و گفت: این پروژه یک پروژه ی ملی است که برای شهرستان و استان نیز حایز اهمیت می باشد، همچنین یکی دیگر از پروژه های ملی مورد درخواست در سفر ریاست جمهوری احداث سد هزار رود است تا بتوانیم ذخیره سازی آب در غرب استان مازندران را داشته باشیم و مطالعات این پروژه نیز انجام شده است.

فرماندار ویژه ی شهرستان تنکابن در خصوص سایر پروژه های این شهرستان گفت: پروژه ی تصفیه خانه ی دو هزار، مرکز جراحی قلب باز بیمارستان با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد که در دست اجرا هستند نیز از پروژه های ملی و بزرگ این شهرستان محسوب می شوند.

حسینی جو تاکید کرد: ۴۶۰ میلیارد تومان پس از سال ۹۲ در حوزه ی های زیر ساختی انرژی نظیر برق و گازرسانی هزینه شده است و در حوزه ی مخابرات نیز با تغییر سیاست های مخابراتی و استفاده از فیبر نوری شهرستان تنکابن در بین شهرستانهای استان مازندران صاحب مقام است.

وی در خصوص اقدامات زیر ساختی حوزه ی ورزش این شهرستان گفت: خانه کشتی تنکابن در هفته ی تربیت بدنی در مهر ماه جاری افتتاح خواهد شد که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آماده ی بهره برداری است.

فرماندار تنکابن همچنین در زمینه ی بحث پسماند و تولید زباله در استانهای شمالی کشور عنوان کرد: باید همگی تلاش کنیم تا فرهنگ کاهش تولید و رها سازی پسماند در طبیعت را از طریق رسانه در بین مردم و خصوصا گردشگرانی که به استانهای شمالی سفر می کنند، نهادینه کنیم تا آسیب کمتری به محیط زیستی این استانها وارد شود.

true
true
false
true

false