افزایش ۳۲ درصدی صادرات از گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
افزایش ۳۲ درصدی صادرات از گیلان

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۵۲ هزار و ۱۶ تن کالا به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، از لحاظ وزنی ۱۹ درصد و از لحاظ ارزش ۳۲ درصد افزایش یافت.

فرهاد دلق پوش افزود: در این مدت، محصولات معدنی، شیمیایی، پلاستیکی و صنایع غذایی از گیلان به روسیه، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان، افغانستان، اوکراین، ترکمنستان و بلاروس صادر شد.

وی اضافه کرد: ۵۸۸ هزار و ۴۴۰ تن کالا هم در این مدت به گمرکات گیلان وارد شد که طی که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاط ارزش ۴۵ درصد افزایش و از نظر وزنی ۲ درصد کاهش دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۰، غلات، جو و ذرت دامی، گوشت، روغن، چوب، تخته، محصولات شیمیایی، کاغذ، مقوا، خمیر چوب، ماشن آلات و لوازم و قطعات از کشور‌های روسیه، قزاقستان، چین، آذربایجان، امارات متحده عربی، اوکراین، ترکیه، اکوادور از طریق گمرکات گیلان به کشور وارد شد.

فرهاد دلق پوش با اشاره به صادرات چمدانی ۴۹ تن کالا به ارزش ۱۹۵ هزار و ۱۲۰ دلار از ابتدای امسال تاکنون از گمرکات گیلان، افزود: این میزان صادرات چمدانی در مقایسه با سال گذشته، از لحاظ ارزش دلاری ۷۵ درصد و وزنی ۷۴ درصد کاهش داشته است.

وی کاهش تردد مسافر به دلیل شیوع بیماری کرونا را از دلایل کم شدن صادرات چمدانی عنوان و اضافه کرد: امسال ۲ هزار و ۹۱۸ نفر مسافر وارد و ۲ هزار و ۹۰۷ نفر مسافر خارج شد.

true
true
false
true

false