افزایش صادرات کالا در سال جدید
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۴ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
افزایش صادرات کالا در سال جدید

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیل سداد؛ فرهاد دلق پوش، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۵۰ هزار تن محصول کشاورزی و مصالح ساختمانی به ارزش ۸۰ میلیون دلار از بنادر آستارا و انزلی به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ وزن ۳۳ درصد و از لحاظ ارزش ۱۶ درصد افزایش یافت.

وی افزود: کاشی، سیمان، میوه و تره بار از محصولاتی است که امسال به کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان، اوکراین و روسیه صادر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، اضافه کرد: ۱۸۰ تن کالا  به ارزش ۳۳ هزار دلار امسال بصورت صادرات چمدانی از بندر آستارا صادر شد. 

دلق پوش، با بیان اینکه ایجاد پایانه صادرات محصولات کشاورزی در آستارا درخواست بازرگانان بود که در کارگروه صادرات کالاهای غیر نفتی گیلان تصویب شد، گفت: زمین مورد نظر برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این طرح مشخص شده است تا از طریق این پایانه ، محصولات کشاورزی گیلان و مازندران به خارج از کشور صادر خواهد شد.  

وی افزود: پارسال ۴۱۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرک آستارا به کشورهای حوزه دریای خزر صادر شد.
دبیر کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان در ادامه به مشکلات بازرگانان اشاره و اضافه کرد: اجرای فیبر نوری، توسعه جاده های مواصلاتی، اصلاح محوطه گمرک، توسعه پایانه بار، ایجاد پارکینگ کامیون های صادراتی، ایجاد انبارهای مناسب پایانه های ریلی، زمینی و بندری از دغدغه های فعالان اقتصادی در آستارا است.
 
دلق پوش، اعلام کرد: پارسال ۱۲ هزار میلیارد ریال برای حمایت از واحدهای تولیدی گیلان پرداخت شد و امسال این اعتبار افزایش خواهد یافت.

وی گفت: گیلان به لحاظ رفع موانع واحدهای تولیدی، رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به فعال سازی واحد های صنعتی راکد در گیلان، افزود: پارسال ۱۱۴ واحد تولیدی راکد در گیلان با رفع موانع و مشکلات موجود فعال شد و به چرخه تولید بازگشت.

دلق پوش، در پایان با بیان اینکه ۸۵ هزار نفر در ۳ هزار واحد صنعتی استان مشغول بکارند، تصریح کرد: تا ۲ سال آینده، ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید در گیلان ایجاد خواهد شد.

true
true
false
true

false