افتتاح ۱۲۸ پروژه بنیاد مسکن در هفته دولت گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
افتتاح ۱۲۸ پروژه بنیاد مسکن در هفته دولت گیلان

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  محمد اکبرزاده با اشاره به فرارسیدن هفته دولت به عملکرد یکساله بنیاد مسکن استان گیلان اشاره و اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۱۲۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۳۶۰ میلیارد ریال در حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان(حساب ۱۰۰ حضرت امام) به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی در سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نسبت به افتتاح و بهره برداری از پروژه های شهری و روستایی با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر اقدام کرده است، افزود: در این هفته ۲۰ پروژه اجرای طرح هادی، ۱۰۲ پروژه تهیه و بازنگری طرح هادی، اهدای بیش از ۵۳۰۰ برگ سند مالکیت و واگذاری ۲۲ قطعه زمین در حوزه عمران روستایی انجام می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به افزایش سقف تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی به یک میلیارد ریال، عنوان کرد: ۶۱۲۸ واحد مسکونی بهره مند از این تسهیلات نیز به بهره برداری خواهد رسید.

اکبرزاده، طرح مسکن مهر را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن نام برد و گفت: در پنج شهر استان تعداد ۵۱ واحد مسکن مهر در دو طرح خودمالک و ۹۹ ساله افتتاح می شود.

وی با اشاره به فعالیت دفتر مشارکت های مردمی حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره)، خاطرنشان کرد: در این مدت برای ۴۶ خانوار جهت ساخت و یا تعمیر و تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی و کمک به رهن و اجاره مسکن افراد محروم و نیازمند مبلغ ۲۷۶۰ میلیون ریال از کمک های بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام پرداخت شد؛ همچنین مبلغ ۲۹۳۸ میلیون ریال توسط افراد خیر و نیکوکار به حساب ۱۰۰ حضرت امام واریز گردید.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز گیلان فاز سه پروژه ۶۲۷ واحدی حضرت ثامن الائمه(ع) رشت را با ۱۸۶ واحد مسکونی به اتمام رسانده و تحویل متقاضیان واجد شرایط کرده است، یادآور شد: کار ساخت این پروژه با احداث ۶۲۷ واحد در قالب سه فاز به منظور تامین مسکن محرومین به طور کامل و صد درصد به پایان رسیده است. ضمن اینکه انجمن خیرین مسکن ساز استان در حال برنامه ریزی جهت اخذ زمین و شروع یک پروژه جدید جهت تامین سرپناه جامعه هدف خود است.

true
true
false
true

false