اعتیاد منشا بسیاری ازاسیب های اجتماعی است / لزوم بهره گیری از ابزار و امکانات روز و متنوع در امر آموزش و پیشگیری
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
اعتیاد منشا بسیاری ازاسیب های اجتماعی است / لزوم بهره گیری از ابزار و امکانات روز و متنوع در امر آموزش و پیشگیری

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد: میرشمس مومنی زاده فرماندار بندرانزلی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان که با حضور محمد حسین شاه کوهی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد برلزوم مبارزه جدی با انواع مواد مخدر با رویکرد اجتماع محور تاکید نمود و گفت: مبارزه با مواد مخدر امری دو وجهی است . اول آنکه اعتیاد مشکلاتی برای خانواده ها و جامعه ایجاد می کند و دوم اینکه پدیده اعتیاد خود منشاء خیلی از آسیب های دیگر درجامعه است. وی بطورمصداقی به پدیده طلاق اشاره کرد واظهارداشت :   به استناد آمارهای موجود ۳۴ درصد طلاقها در کشور ناشی از اعتیاد است و در این رابطه ۶۰ درصد تقاضا از سوی بانوانی است که همسرانشان معتاد هستند. لذا اگر با این پدیده خانمانسوز بطور جدی مبارزه کنیم در واقع با خیلی از معضلات و آسیب های دیگر اجتماعی مبارزه کرده ایم که طلاق فقط یکی ازانهاست.
وی افزود: اگر آمار ابتلا به اعتیاد را کاهش دهیم بالطبع آمار خیلی ازجرائم و بزهکاری ها در حوزه های دیگررا کاهش می دهیم. به این جهت مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم و حیاتی است و همه باید آنرا جدی بگیرند.
مومنی زاده به آمار معتادان کشور اشاره کرد و گفت:  خانواده های بسیارزیادی در آتش این معضل می سوزند که عدد انها رقم بسیار سنگینی است و ضرورت دارد  با توجه به خطری که ازاین جهت جامعه را تهدید می کند جدی تردراین مبارزه وارد شویم والبته دراین راستا بحث پیشگیری را برمقابله مقدم بدانیم و توجه داشته باشیم که قدم اول در پیشگیری آموزش است . 
فرماندار بندرانزلی برلزوم بهره گیری از ابزارو امکانات روز ومتنوع درامراموزش وپیشگیری تاکید کرد وادامه داد:  نتیجه وخروجی عملکرد وفعالیت ها ومیزان تاثیرگذاری انها نیزبسیارمهم  است که باید مستمرا سنجش ونتایج ان نیز کمی وکنترل شود. 
وی تصریح کردنتیجه اقدامات باید منجربه کاهش ورودی به عرصه اعتیاد وافزایش خروجی ازاین عرصه باشد.
در ادامه این جلسه محمد حسین شاه کوهی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با ارائه آمار  سطح زیر کشت خشخاش در جهان به هجمه گسترده سوداگران مرگ اشاره نمود و گفت: مواد مخدر چهارمین بحران جهانی است و همه دنیا را تهدید می کند. همچنین چهارمین عامل مرگ و میر در ایران است که روزانه ۱۰ نفر را به کام مرگ می کشاند و همچنین چهارمین رتبه کسب درآمد غیر قانونی بالا را به خود اختصاص داده و این نشان از آن دارد که سوداگران مرگ جز به ثروت اندوزی به چیز دیگری نمی اندیشند.
وی افزود: دولت تدبیر و امید در ابتدای کار خود بحث اجتماعی مبارزه با مواد مخدر را در دستور کار خود قرار داد زیرا برای مقابله با این بلای خانمانسوز چاره ای جز آگاهی بخشی و  پیشگیری نیست تا بتوان کاهش تقاضا را بوجود آورد و در این مسیر وجود تشکل های مردم نهاد بهترین فرصت برای دست یابی به این هدف است . 
شاه کوهی به لزوم اقدامات آموزشی و فرهنگی اشاره نمود و افزود : استفاده از معلمین متعهد و با نفوذ در مراکز آموزشی برای ارتقای سطح دانش و توانمند سازی دانش آموزان از برنامه هایی است که در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته و تاکنون ۱۸۶ هزار جلد کتاب آموزشی در مقابله با اعتیاد در سه مقطع تحصیلی به چاپ رسیده است تا در آگاهی بخشی دانش آموزان با خطرات مواد مخدر ، استفاده شود . وی مهارت فرزند پروری در جامعه در مهد خانواده را از ضروریات عنوان نمود و افزود : امروز دشمن مواد مخدر را سلاحی برای مبارزه با نظام جمهوری اسلامی قرار داده و جامعه دانش آموزی مهمترین هدف دشمنان است که باید آن را از این خطر دور نگه داریم .

 

true
برچسب ها :
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false