اطفاء بیش از 90 درصد محدوده آتش سوزی در تالاب انزلی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
اطفاء بیش از ۹۰ درصد محدوده آتش سوزی در تالاب انزلی

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ ارسلان زارع در جلسه ستاد پیشگیری؛ هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گیلان به تلاش‌های صورت گرفته برای اطفای حریق از ابتدای وقوع حادثه اشاره و اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد محدوده آتش سوزی اطفا شده و متناسب با شرایط باید دقت شود تا هرچه سریعتر  روند اطفا به اتمام برسد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به موقعیت تالاب، امکان استفاده از خودروهای آتش‌نشانی وجود نداشت و ناگزیر به استفاده از بالگرد بودیم.

وی از عمدی بودن حادثه حریق در تالاب انزلی با بررسی دقیق دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی و دستگیری دو نفر و اعتراف آنان اشاره و خاطرنشان کرد: سوء نیت افراد برای تصرف اراضی خشک شده پس از آتش سوزی کاملاً محرز است.

 زارع بر لزوم اهتمام بیشتر و استفاده از نیروهای خدمات‌رسان دستگاه‌های اجرایی، امنیتی، انتظامی، قضایی، بسیج، هلال‌احمر و سمن ها برای اطفای کامل حریق تأکید کرد و افزود: با هر فرد مجرمی که قصد تعدی به تالاب را داشته باشد باید برخورد جدی شود.

استاندار گیلان تالاب انزلی را یکی از تالاب‌های بین‌المللی مهم با برخورداری از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری و از میراث ارزشمند کشور دانست و با تأکید بر حفاظت جدی از آنها افزود: کمیته مدیریت احیای تالاب انزلی از سال ۹۸ با جدیت بیشتر طرح احیاء این تالاب را به کارگروه ملی پیشنهاد داد که مصوب شد در یک دوره هفت ساله انجام گردد که امیدواریم با تأمین منابع شاهد اجرای طرح ها و افزایش سطح آب و احیاء کامل آن باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر رصد مستمر نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی برای جلوگیری از چنین اقداماتی و بررسی دقیق نقشه‌ها برای پیشگیری از تحقق سوء نیت ها تأکید کرد.

وی به مدیرکل بازرسی و امور حقوقی استانداری دستور داد تا با همکاری اعضای شورای تأمین ضمن ورود جدی میدانی به موضوع و بررسی دقیق، با هرگونه سهل انگاری از سوی هر مسئولی برخورد قانونی شود.

وی با اشاره به اینکه حوادثی از این قبیل در مناطق جنگلی استان با همراهی ماشین آلات شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، بسیج، هلال احمر در کمترین زمان مهار می‌شود بر لزوم حضور فعالانه محیط بانان و پرسنل محیط زیست و پیش‌بینی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز برای مهار چنین حوادثی در حاشیه تالاب انزلی با اولویت اختصاص منابع اعتباری تأکید کرد.

true
true
false
true

false