استاندار گیلان: ضرورت بکارگیری فناوری های نوین در راستای بهبود فضای آموزشی / محیط مدرسه به فضای آرام، پرنشاط و لذت بخش تبدیل شود /وزیر آموزش و پرورش: تربیت انسان‌هایی در تراز جمهوری اسلامی مهمترین ماموریت آموزش و پرورش / استاندار گیلان دارای ظرفیت‌های مثبت به ویژه در موضوعات فرهنگی است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
استاندار گیلان: ضرورت بکارگیری فناوری های نوین در راستای بهبود فضای آموزشی / محیط مدرسه به فضای آرام، پرنشاط و لذت بخش تبدیل شود /وزیر آموزش و پرورش: تربیت انسان‌هایی در تراز جمهوری اسلامی مهمترین ماموریت آموزش و پرورش / استاندار گیلان دارای ظرفیت‌های مثبت به ویژه در موضوعات فرهنگی است

 
به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ استاندار گیلان بکارگیری فناوری های نوین در راستای بهبود فضای آموزشی را بسیار موثر و نتیجه بخش دانست و گفت: باتوجه به درخشش خیره کننده دانش آموزان گیلانی در رقابت های علمی کشوری با بهره‌گیری از دو مولفه خلاقیت و نوآوری نسبت به تقویت این ظرفیت، اهتمام ویژه شود.
 
ارسلان زارع، نهاد آموزش و پرورش را نهادی استراتژیک و بنیادی ترین رکن توسعه کشور دانست که به تربیت و تعلیم منابع انسانی اهتمام دارد، افزود: هشتمین دوره کشوری جشنواره جابربن حیان که به تازگی شاهد برگزاری آن در گیلان بودیم فرصت خوبی برای شناسایی دانش آموزان منتخب از سراسر کشور بود.
 
وی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان این جشنواره در بخشهای مختلف علمی، فعالیت های خود را به نمایش گذاشتند و با بروز ایده های خلاق بر اساس تاکیدات سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تقویت مهارت های زندگی، اقدامات گروهی و تعامل با یکدیگر را تجربه کردند.
 
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه جامعه پذیرکردن دانش آموزان، از دوره ابتدایی ممکن است، اظهار داشت: یکی از راه های تحقق آن، آموزش های علمی و نیز مهارتی است که باید در دستور کار باشد تا حرکت روبه توسعه کشور شتاب گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان ظرفیت های خوبی در حوزه مهارت افزایی و جذب نخبگان هستند، گفت: در گیلان، فعالیت های مناسبی از سوی این شرکت ها در حال انجام است که باید اقدامات حمایتی لازم از سوی آموزش و پرورش صورت گیرد تا دانش آموزان در کنار تکاپوهای علمی به سمت این گونه فعالیت ها نیز سوق یابند.
 
استاندار گیلان با بیان اینکه سیستم آموزشی توانمند و هدفمند در توسعه کشور اثرگذار است، افزود: بروزرسانی آموزش و پرورش در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری در مدارس باید مورد توجه قرارگیرد زیرا بکارگیری فناوری های نوین در راستای بهبود فضای آموزشی موثر و نتیجه بخش است.
 
وی اظهار داشت: در کنار علم آموزی دانش آموزان، متولیان آموزش و پرورش بایستی محیط مدرسه را به فضای آرام، پرنشاط و لذت بخش تبدیل کنند تا ثمرات یادگیری دوچندان شود.
 
وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری در آغاز سال تحصیلی جدید در بیستمین پرسش مهر از دانش آموزان سوال کردند ”محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟ دولت، معلمان و خانواده ها برای دلپذیرتر و شادترشدن محیط مدارس چه کاری باید انجام دهند؟“
 
زارع یکی از ملزومات اشتغالزایی را داشتن مهارت دانست و گفت: هدف غایی توسعه‌ی مهارت نیز افزایش اشتغال پایدار در جامعه است و براین اساس، مهارت آموزی ضرورت امروز و فردای کشورمان محسوب می‌شود و نهاد آموزش و پرورش باید به آن توجه داشته و برنامه‌ریزی های لازم را در این خصوص انجام دهد.
 
رییس شورای آموزش و پرورش گیلان به آغاز باشکوه سال تحصیلی جدید و بازگشایی کلاس های درس در استان با برنامه‌ریزی و تلاش بی وقفه تمامی فرهنگیان عزیز و تمهیدات اندیشیده شده متولیان این بخش اشاره کرد و افزود: در سالی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی در راستای بزرگنمایی مشکلات هستند، حضور باشکوه دانش آموزان در مدارس و رضایتمندی خانواده‌ها مایه افتخار و مباهات است.
 
زارع تصریح کرد: پیشینه فرهنگی، تاریخی و اجتماعی گیلانیان و افتخارآفرینی آنان در عرصه های مختلف مسئولیت مارا دوچندان می‌کند.
 
وی به کسب جایگاه ششم گیلان در میان رتبه‌های زیر هزار کنکور سراسری امسال اشاره کرد و گفت: دانش آموزان استان گیلان همه ساله درخشش های خیره کننده ای در آزمون سراسری و دیگر رقابت های علمی کشوری دارند که این ظرفیت ها باید به طور ویژه مورد ملاحظه قرار گیرد و نسبت به تقویت آن با بهره‌گیری از دو مولفه خلاقیت و نوآوری اهتمام شود.
 
نماینده عالی دولت در گیلان افزود: انتظارم از مجموعه آموزش و پرورش گیلان این است که در سال آینده شاهد ارتقاء حداقل یک رتبه در شاخص آزمون سراسری باشیم.
 
وی اظهار داشت: یقین دارم که برای ارتقاء همه شاخص‌های آموزشی با تلاش فرهنگیان، برنامه‌ریزی و مدیریت آموزش و پرورش و همکاری خانواده ها، همانگونه که در کسب رتبه های برتر جزء بهترین ها در کشور بوده ایم در سایر شاخص‌های آموزش مراتب تعالی را طی کنیم.
 
 
وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت انسان‌هایی با قابلیت ویژه و در تراز جمهوری اسلامی از مهمترین ماموریت های آموزش و پرورش است.
 
 محسن حاجی میرزایی اظهار کرد: منکر مشکلات موجود نیستیم اما باید از زاویه دیگری به آنها نگاه کرد چرا که دغدغه اصلی وزارت آموزش و پرورش، انجام درست ماموریت های محوله است و اگر روی ماموریتمان متمرکز شویم، مشکلات چهره دیگری پیدا می کند.
 
وی با اشاره به اینکه فرهنگیان به عنوان قشر فرهیخته جامعه باید برای حل مشکلات تدبیر کنند، افزود: رویکردی که جایگاه سازمانی افراد را تنزل می دهد باید جای خود را به یافتن راه حل برای رفع مشکلات بدهد و باید با کمک و همفکری در شرایط سخت کنونی، چاره ای برای کار مفیدتر فرزندان این مرز و بوم اندیشیده شود.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه توسعه یافتگی محصول ذهن خلاق آدم هاست، تاکید کرد: باید در ازای همه مشکلات راه حلی نیز اندیشیده شود و همگان دست در دست هم و با همدلی و همراهی تدابیر لازم را بیاندیشند.
 
وی با تاکید بر اینکه تربیت انسان‌هایی با قابلیت ویژه و در تراز جمهوری اسلامی از مهمترین ماموریت های آموزش و پرورش است، تصریح کرد: باید با کمک هم مشکلات را از روی دوش آموزش و پرورش برداریم.
 
حاجی میرزایی با اشاره به لزوم ارتقای سطح اقتصادی مدارس کشور با مناسب سازی گفت: به دنبال ایجاد شرایط بهتر برای بودجه آموزش و پرورش هستیم و در این راستا مولد سازی دارایی های آموزش و پرورش در سطح کشور در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه همه جهت گیری ها در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گرایش به سمت رشته های فنی و حرفه ای است، ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در صورتی اجرایی می شود که پیوندهایمان را با همه دستگاه های اجرایی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برقرار کنیم.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید نظام آموزش محور در ساحت‌های شش گانه عبادی، اخلاقی، دینی ، اقتصادی، علمی و فرهنگی گام بردارد، افزود: با این کار دانش آموزی که از تحصیل خارج می شود؛ می تواند روی پای خود بایستد و علاوه بر اینکه مستاصل و منزوی نیست، قدرت دفاع از خود در همه زمینه ها را نیز داشته باشد.
 
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یک مدیر با صلاحیت و خلاق می تواند بسیاری از مشکلات را حل کرده و جانشین همه کاستی ها باشد، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده کیفیت آموزشی، امروز محل نقد جدی است و باید روی سنجش و ارزشیابی با جدیت توجه شود.
 
وی گفت: باید از ظرفیت خیرین بیشتر استفاده شود اما با این تفاوت که بجای استفاده از چند خیر بزرگ از چند هزار خیر کوچک استفاده کرده و با این کار فرهنگ مشارکت را گسترش داده و با استفاده از ظرفیت های کمک محلی و منطقه ای، کاستی ها را رفع کنیم.
 
حاجی میرزایی با بیان اینکه باید مدارس از انزوا خارج شده و بوسیله ترکیب با خانواده و محله با آنها در تعامل و پیوند موثر باشد، تاکید کرد: عدالت آموزشی، محور دیگر مدنظر آموزش و پرورش است و معتقدم حق همه مردم است که از آموزش با کیفیت برخوردار باشند و وظیفه ماست که برای تامین و توزیع عادلانه کیفیت چاره ای بیاندیشیم.
 
وی استاندار گیلان را دارای ظرفیت‌های مثبت به ویژه در موضوعات فرهنگی توصیف کرد و گفت: از ظرفیت دکتر زارع که نگاهی مثبت به مسائل فرهنگی خصوصاً آموزش و پرورش دارد باید به صورت جدی استفاده کرد.

true
true
false
true

false