استاندار گیلان: انتظار مردم رشت در ارائه ی خدمات مطلوب بحق است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
استاندار گیلان: انتظار مردم رشت در ارائه ی خدمات مطلوب بحق است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ دکتر مصطفی سالاری در این دیدار ضمن آرزوی توفیق برای شهردار جدید رشت با اشاره به اینکه شهر رشت ۳۰ درصد جمعیت استان را دارا است افزود: قطعاً با این حجم جمعیت مردم انتظار ارائه  به حق خدمات مطلوب و بیشتر به این شهر را دارند.

وی انتخاب شهردار رشت با اتفاق آراء را در سطح کشور کم نظیر دانست و گفت: این انتخاب قوت قلب و پشتیبان مستحکمی در اجرای برنامه‌ها برای شهردار رشت محسوب می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه مجموعه‌ی مدیران استان و مدیریت شهری هدف مشترکی در ارائه مطلوب خدمات به مردم دارند اظهار داشت: در این میان تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با حمایت از مجموعه‌ی مدیریت شهری علاوه بر افزایش درآمدزایی شهرداری در سطح شهر نیز اقدامات مثبتی انجام گیرد.

وی با اشاره به تلاش صورت گرفته در احیاء ۲ رودخانه‌ی زرجوب و گوهررود افزود: باتوجه به اعتبارات خوبی که در سال جاری برای این ۲ رودخانه در نظر گرفته شده امیدواریم شاهد تغییرات چشمگیری در این خصوص باشیم.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای خرید زباله سوز نیز امسال اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه توسعه‌ی صنعت گردشگری رونق را بدنبال دارد افزود: با رونق گرفتن کسب و کار، اشتغال و درآمدزایی مردم قطعاً سهم درآمدی شهرداری‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

دکتر سالاری به استانی شدن مالیات بر ارزش افزوده در برنامه‌ی ششم توسعه اشاره و خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه توزیع مالیات بر ارزش افزوده استانی شده است با افزایش پرداخت عوارض در سطح استان افزایش درآمد شهرداری‌ها را نیز در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات کنونی شهرداری رشت با این حجم جمعیت در سطح مطلوبی قرار ندارد گفت: امیدواریم با تلاش‌هایی که انجام می‌گیرد شهرداری را به درآمدزایی برسانیم تا به پایدار شدن آنها کمک شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه بهترین رونق اقتصاد در گیلان گردشگری است گفت: برای توسعه و رونق کل استان اولویت بنده با محوریت گردشگری است.

وی با بیان اینکه حضور گردشگران درآمدزایی را در پی دارد افزود: تسهیل سرمایه‌گذاری در روند افزایش ورود سرمایه‌گذاران بسیار تأثیرگذار است.

استاندار گیلان به برگزاری نشست با اعضای شورا و نخبگان شهر رشت به منظور شناسایی هرچه بیشتر دغدغه‌های موجود اشاره و اظهار داشت: با برگزارش نشست‌ها تلاش شود تا در برنامه‌ریزی مشترک برای حمایت از پروژه‌های خاص به صورت ویژه اقدام گردد.

وی با اشاره به اینکه شهر رشت فضای بسیاری برای کار و خدمت رسانی دارد افزود: ترکیب حضور جوانان و افراد باتجربه در شورای شهر رشت و شهرداری قوی قطعاً می تواند اقدامات مثبتی را برای این شهر در پی داشته باشد.

دکتر سالاری توفیق در بهبود وضعیت شهر رشت را توفیق برای همه دانست و گفت: انشاء ا… سال آینده چهره‌ی مطلوب و بهتری را از شهر رشت شاهد باشیم.

وی با تأکید بر اینکه در مسیر خدمت نباید به گذشته برگردیم تصریح کرد: این اقدام مشی و روش خدمتی بنده است و باید با تدبیر و برنامه‌ریزی صحیح منطبق با خواست مردم و استفاده از تمامی اندیشه‌ها و سلیقه‌ها با سرعت روبه جلو حرکت کنیم.

در ادامه این نشست سید امیرحسین علوی حضور استانداری جوان برای استان گیلان را مایه برکت دانست و افزود: حضور شما در دوره دوم دولت تدبیر و امید برای ما نسل سومی ها در کنار تمام اتفاقات مثبت رخ داده امید جداگانه ای است و از این بابت به عنوان یک هم نسلی خوشحالم و امیدوارم حضور شما مایه خیر و برکت بیشتری برای استان گیلان به ویژه شهر رشت به عنوان مرکز استان باشد؛ امیدواریم با حمایتی که از مجموعه‌ی مدیریت شهری انجام می‌گیرد از مقطع کنونی با آرامش عبور کرده و به شرایط مناسبی برسیم.

علوی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری نیاز امروز شهر رشت است، گفت: رشد اقتصاد شهری جزء اولویت‌های ما است و در این مسیر رونق صنعت گردشگری را بسیار حائز اهمیت می‌دانیم. وی افزود: حجم پروژه های عمرانی در دو سه سال گذشته کمی بیش از توان مالی شهرداری بود و این موضوع انباشت بدهی در شهرداری رشت ایجاد کرده است و در این شرایط شهرداری به تنهایی قادر به رفع مشکلات نیست و نیازمند کمک دستگاه ها و ارگان ها هستیم.

وی اظهار کرد: آن چیزی که احساس می کنیم نیاز امروز رشت است و می تواند سیاست استان هم باشد این است که صنعت گردشگری رونق پیدا کند و معتقدیم گردشگری در شهرها باید توسط شهرداری ها مدیریت شود، منابع، امکانات، قدرت تصمیم گیری و سیاست گذاری با شهرداری ها است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: وقتی کاری انجام می شود برخی دستگاه ها به فکر می افتند که چرا ما از این موقعیت استفاده نکردیم اما واقعیت این است که در برخی موارد اگر برخی دستگاه ها هم تصمیم به انجام کاری بگیردند به تنهایی ظرفیت اجرای آن کار را ندارند و شهرداری و شورا است که می تواند با همراهی دستگاه ها چنین اموری را به سرانجام برساند.

 سید امیرحسین علوی تجربیات و تخصص های متفاوت اعضای شورای اسلامی شهر رشت را بسیار مفید ارزیابی کرد و افزود: اعضای شورا به کوچکترین عضو خود اعتماد کرده اند و این هم اتفاق نادری در دوره های گذشته بوده است. آمده ایم مسیر را به خوبی پیش ببریم و به لطف پروردگار تا امروز در دوره پنجم در کنار هم کارها را به خوبی پیش برده ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تقدیر از همراهی حجت شعبانپور معاون عمرانی استانداری گیلان گفت: در چهار سال گذشته هرجا که به کمک احتیاج داشتیم مثل برادر در کنار مجموعه ما بودند و به ما کمک کردند اما در برخی حوزه ها نیاز به کمک داریم و خواسته مشخص ما این است که مقام عالی استان در حوزه هایی مثل آب منطقه ای و منابع طبیعی، ما را همراهی کنند تا در بحث پارک ۴۵۰ هکتاری دیرکرد نداشته باشیم که این موضوع افتخاری برای همه ما و مجموعه استانداری خواهد بود.

سید امیرحسین علوی در ادامه از دکترسالاری استاندار گیلان درخواست کرد که مجموعه شورای اسلامی شهر رشت هم بخشی از بدنه سیاست گذاری در استانداری باشد و برای انتقال سریع تر و صحیح تر اطلاعات در جلسات اداری، نمایندگان مردم در شورا هم حضور داشته باشند و به عنوان بازوی کمکی استانداری در حوزه شهری انجام وظیفه کنیم. این درخواست را از استاندار سابق هم داشتیم و انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز امیدواری نسبت به آینده استان گیلان و شهر رشت بیان کرد: چشم امید ما و بخش عمده ای از مردم رشت و به ویژه نسل سومی ها به استاندار گیلان است. نسلی که امید به بروز بیشتر و سریع تر ظرفیت ها و استعدادهای خود دارد. امیدوارم حضور دکتر سالاری ثمره بخش خیر بیشتری باشد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false