استاندار آينده با هر نگرشى؛ بايستى پاسخگوى مطالبات نسل جوان باشد / قربانى وزن كشى ها و كشمكش هاى بيهوده جوانان هستند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
استاندار آینده با هر نگرشى؛ بایستى پاسخگوى مطالبات نسل جوان باشد / قربانى وزن کشى ها و کشمکش هاى بیهوده جوانان هستند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ متن این بیانیه که از جانب تعدادی از روسای ستاد جوانان حسن روحانی در گیلان در انتخابات ۹۶ منتشر شد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ

《خدا وضع و حال هیچ قومی را تغییر نخواهد داد مگر آنکه ابتدا خودشان گامی به سوی تغییر بردارند》

انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در شرایطی بسرانجام رسید که حضور و نقش آفرینی پررنگ و پرشور جوانان در ستادهای دکتر حسن روحانی انکار ناپذیر بود. انتخاباتی که به گفته مهندس شریعتمداری رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی آن را می توان به دو بخش، یکی قبل از حضور جوانان و دیگری پس از حضور و فعالیت جوانان تقسیم کرد. همانطور که معاون اول رئیس جمهور جناب آقای جهانگیری هم در همایش رؤسای ستاد جوانان کل کشور با اشاره به نقش جوانان در انتخابات بیان داشتند که پیش از حضور جوانان ناامید بودیم و تمام معادلات پس از حضور و نقش آفرینی جوانان در ستادهای انتخاباتی تغییر کرد.

جوانان همواره به عنوان موتور محرک جریان تحول خواه و اصلاح طلب بدون چَشم داشت و با تمام بی مهری ها کوشیده اند تا پرچم داران صبوری باشند که در صف اول مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند و از راه صندوقهای رای باعث افزایش مشروعیت نظام سیاسی کشور باشند و این جوانان بودند که در برابر تمامیت خواهانی که ملت را به دو دسته ۹۶درصد و ۴درصد تقسیم می کردند، سینه سپر کرده و از یک ملت صد درصدی سخن گفتند و همواره منافع ملی را در الویت بر منافع حزبی و جریانی قرار دادند.

اکنون پس از انتخابات ریاست جمهوری شاهد فصلی تازه برای مدیریت کشور هستیم. فصلی که باید پاسخگوی مطالبات بدنه اجتماعی و مردمانی باشیم که به ما اعتماد کردند و در پای صندوق های رای حاضر شدند. فصلی که خواسته های مردم باید در سایه وحدت و همدلی نیروهای سیاسی به ثمر برسد. فصل انتخاب مدیران ارشد دولتی که با همت آنان باید این راه را به پیش ببریم. استاندار سابق گیلان جناب دکتر نجفی با همه ی خدمات و پیشرفت هایی که حاصل داشتند در واپسین روزهای حضور خود در استان لب به سخن گشودند و از عدم به کارگیری ظرفیت و پتانسیل جوانان در دوران سکان داریشان در استانداری گیلان سخن گفتند. حال که ایشان از استان گیلان به استان البرز رفته اند و تکلیف سکان داری استانداری گیلان مشخص نیست فضا همچنان به سمتی پیش می‌رود که گویا دوباره قرار بر وزن کشی های قدیمی و کشمکش های بیهوده و اختلافاتی است که همواره جوانان قربانی اصلی آن خواهند بود. به جای آنکه پیگیر مطالبات به حق مردم و نیروهای حامی دولت و انتخاب استاندار شایسته در فضای تفاهم و تعامل برای بر آورده ساختن این مطالبات باشند دست به وزن کشی های سیاسی و گروهی زده اند که حاصل آن چیزی جز یاس و نا امیدی برای مردم و نیروهای حامی دولت نخواهد بود.

ما رؤسای ستاد جوانان دکتر حسن روحانی در استان گیلان بر خود لازم می دانیم که بر آن عهدی که اول با خدای خود و سپس با ملت سرافراز ایران بسته ایم پایبند بمانیم و به دور از این وزن کشی های سیاسی، پیگیر به حق مطالبات مردم و نیروهای جوان خود که در ستاد ها شب و روز را بر هم گره زدند تا امید زنده بماند باشیم و اعلام می کنیم که استاندار آینده گیلان چه اصلاح طلب باشد و چه اعتدالی باید به مطالبات اصلی ترین بدنه و پشتوانه دولت یعنی نسل جوان پاسخگو باشد و مسیر را برای بکارگیری از ظرفیت نیروهای جوان در بدنه مدیریتی استان مهیا سازد و ستاد جوانان دکتر روحانی در استان گیلان در نیل به این مقصود از هیچ کوششی کوتاهی نخواهد کرد و تمام فعالین سیاسی پیشکسوت و جوان را اعم از اصلاح طلب و اعتدالگرا به حفظ آرامش و پرهیز از موضع گیری های هیجانی و زود گذر توصیه مینماییم که اگر غیر از این اتفاق بی افتد، بزودی شاهد آغاز دورانی هستیم که فرجام خوشی برای جریان تحول خواه و توسعه مدار استان گیلان نخواهد داشت.

به امید روزی که چراغ امید که همان بذر هویت ماست از دل های مردم ایران و گیلان خاموش نشود. پاینده ایرانی آباد.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false