از مدیران مؤکداً می خواهم تشریفات زائد را در کارهای اداری حذف کنند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
از مدیران مؤکداً می خواهم تشریفات زائد را در کارهای اداری حذف کنند

پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز در صومعه‌سرا برگزار شد فضای شهرستان را فضای همدلی و همگامی توصیف کرد و افزود: فضای همدلی، ضرورت و پیش نیاز کار کردن در هر جامعه‌ای است که الحمدا… فضای خوب همدلی و همراهی را در شهرستان صومعه‌سرا شاهد هستیم.

وی حل مشکلات شهرستان را از جمله اهداف سفرهای دوره‌ای خود عنوان کرد و با بیان اینکه پیش از برگزاری سفر نظرات دهیاران، شورا و شهرداران آن شهرستان درخصوص مسائل توسعه و عمرانی شهر و روستا وصول می‌کنیم افزود: مشکلات و موارد احصاء شده به مدیران کل اجرایی استان ارجاع داده به گونه ای که مدیران استانی حاضر در این سفرها، از پیش در جریان مشکلات قرار گرفته و با آمادگی در نشست‌های شهرستانی حضور می‌یابند.

وی ترکیب مدیران کل حاضر در این نشست را تعداد ۲۵ مدیر کل دستگاه اجرایی عنوان کرد و افزود: تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات و همچنین موارد و مشکلات استحصالی از قبل را تلفیق کرده و حاصل جمع این مسائل را مدون و پیگیری می‌کنیم.

استاندار گیلان در ادامه گفت: مشکلات احصاء شده را به مدیران کل دستگاه‌های اجرایی ارجاع داده و آنان نیز موظف هستند در مهلت معینی نتیجه را اعلام کنند.

وی اظهار داشت: امکان دارد برخی از موارد از لحاظ امکانات اجرایی و منابع مالی در اختیار استان و قابل وسع نباشد که آن موارد را نیز به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه در شهرستان صومعه‌سرا تقریباً نارسایی وکارهایی که باید صورت پذیرد و ظرفیت‌هایی را که باید بیشتر برروی آن کار شود مشخص است افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات اعتباری نیست بلکه بدلیل بروکراسی پیچیده و نابجا است که مانع پیشرفت کارها گردیده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در این نشست‌ها در هر دو بخش مباحث اعتباری جهت احداث زیرساخت‌ها و عمران و آبادانی و همچنین اصلاح بروکراسی و تسهیل کارها توجه خواهد شد افزود: از مدیران مؤکداً می خواهم تشریفات زائد را در کارهای اداری حذف کنند.

وی افزود: در برخی مواقع متأسفانه برداشت‌ها و تفسیر از قوانین و مقررات سخت‌ترین است به گونه ای که جلوی پیشرفت استان گرفته می‌شود افزود: تفسیرها از قوانین و مقررات در جهت توسعه و شکوفایی استان باید تفسیر تسهیل کننده باشد.

وی افزود:  در برخی مواقع مزاحمت ایجاد نکردن در پروژه خود کمک است.

استاندار گیلان از تشکیل کمیته‌ای در جهت ساماندهی آب بندان‌ها خبر داد و با بیان اینکه دستگاه‌ها باید سیاست‌هایی را که در بهره‌برداری از آب بندان‌ها مانع ایجاد می‌کند را بردارند افزود: مسائل و مشکلات این بخش در کمیته بهره‌برداری اقتصادی از آب بندان ها که در نظر گرفته شده احصاء و پیگیری خواهد گردید.

وی افزود: باید از ظرفیت آب بندان‌ها در مباحث نظیر گردشگری و بهبود معیشت مردم منطقه بهره گیریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در بخش تالاب‌ها نیز می‌تواند از سازه های شناور و مهندسی ساز در مباحث گردشگری بهره گیریم افزود: استان آمادگی دارد در توسعه گردشگری این بخش نیز تسهیلات پرداخت کند.

وی مباحث اقتصادی را مهمتر از مباحث عمرانی دانست و افزود: مدیران باید موجبات تسهیل رونق اقتصادی منطقه را فراهم کنند.

وی افزود: امروز در این شهرستان حضور یافتم تا چنانچه نارسایی وجود دارد حق خود را به ما بگویید تا بازنگری‌ها صورت گرفته و زمینه لازم جهت رشد و شکوفایی منطقه فراهم آید.

استاندار گیلان گفت: برگزاری این نشست‌ها بسیار راهگشا خواهد بود و موجب می‌شود تا بسیاری از مسائل بر مبنای نظر شما و با اعمال مقررات بودجه‌ای صورت پذیرد.

دکتر سالای راه حل اصلی در ایجاد رونق اقتصادی را حمایت از سرمایه‌گذاران دانست.

وی بر لزوم حضور مدیران در شهرستان‌ها تأکید کرد و افزود: مدیران باید به صورت منظم و مستمر به شهرستان‌ها سفر کرده و این سفرها باید یک روز کامل و با برنامه‌ریزی مسئولین شهرستان صورت پذیرد.

استاندار گیلان در ادامه افزود: مدیران در سفرهای شهرستان با جامعه هدف خود نشست داشته و در پایان سفر صورتجلسه‌ای تنظیم تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه حضور بیشتر مدیران در بین مردم موجب خواهد شد تا با واقعیات، نیاز و اولویت‌های مردم بیشتر آشنا شوند افزود: مدیران پیش از تصمیم‌گیری‌های خود باید نظرات مردم را در آن خصوص بدانند.

وی با بیان اینکه  انتظار بنده از دهیاران، شهرداران و شوراهای اسلامی  انتظار بالایی است  افزود: اعتقاد داریم که این عزیزان نه تنها در بخش‌های عمرانی بلکه در مسائل اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی مناطق خود را نیز دنبال کنند.

دکتر سالاری اظهار داشت: مباحث اجتماعی و فرهنگی روحیه خستگی‌ناپذیری و همت بیشتری را می‌طلبد و نتایج آن زمان‌برتر است.

وی خواستار توجه بیشتر در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی شد و افزود: تسهیلات اشتغالزایی خوبی در جهت رونق اشتغال در نظر گرفته شد که از این فرصت‌ها بهره گیرید.

استاندار گیلان افزود: هیچ مانعی را برای سرمایه‌گذاری قابل قبول نمی‌دانم.

وی مهمترین کار در روستا را توسعه گردشگران عنوان کرد و افزود: بیشتر از هر بخش دیگر از توسعه گردشگری حمایت می‌کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به نشست توسعه گردشگری و بوم‌گردی با حضور ۳۰۰ نفر از متخصصین و مدیران این بخش خاطر نشان کرد: این نشست پس از ۴۵ روز کار کارشناسی دقیق توسط مراجع فنی ذیصلاح ، برگزار و کارکردها در حوزه گردشگری تشریح شد.

وی از هدف گذاری برای ساخت ۵ هزار واحد بوم‌گردی در مناطق مختلف استان خبر داد و افزود: در این راستا رقابت میان روستاهای هدف خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم منابع خوب ملی را در این زمینه جذب کنیم.

دکتر سالاری در خطاب به حاضرین در این نشست با بیان اینکه برای توسعه شهر و روستا برروی کمک شما حساب باز کرده‌ایم افزود: در جهت توسعه روستا و شهر از شما کار می‌خواهیم و پشتیبانی‌های لازم را از شما خواهیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: انشاء ا… با کمک همدیگر خواهیم توانست در روستا و شهرها تحول ایجاد کنیم.

در پایان این نشست  استاندار گیلان از محمدعلی احمدزاده دانش آموز ممتاز و نفر اول جشنواره جوان خوارزمی گیلان و همچنین دانش آموز علی اصغرپور نائب قهرمان مسابقات پار آسیایی در رشته شنا با اهداء لوح و هدایایی تقدیر کرد.

در این نشست همچنین تعدادی از دهیاران، شهرداران، شوراهای اسلامی شهرستان و همچنین مدیران کل دستگاه‌های اجرایی حاضر در نشست به بیان نقطه نظرات و مسائل خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false