ارتقاء همکاری‌های بنادر ایران و روسیه و همچنین افزایش مراودات تجاری
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
ارتقاء همکاری‌های بنادر ایران و روسیه و همچنین افزایش مراودات تجاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیل سداد؛ حمیدرضا آبایی در دیدار با سرکنسول روسیه در گیلان با بیان اینکه در اداره کردن بنادر گیلان به ۳ اصل پایبند هستیم، اظهار داشت: بهره گیری از تجارب و سوابق تجاری، استفاده از تجهیزات به روز و همچنین بهره گیری از دانش روز و تخصص همکاران در دستور کار خویش داریم.

وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که مجتمع بندری انزلی از حالت جنرال کارگو به سمت کانتینری حرکت کند، افزود: هم اکنون در این بندر ۱۲ هزار تن کالا با کانتینر جابه جا می شوند و بیش از هزار و ۳۰۰ کانتینر نیزدر حال تردد و حضور دارند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه استفاده از تجهیزات به روز و جدید در دستور کار این سازمان قرار دارد افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور و تحریم‌ها، شرایطی را در بندرانزلی ایجاد کردیم تا به نحو احسن از ظرفیت‌های کشورهای حاشیه دریای خزر استفاده کنیم.

 آبایی با تأکید بر اینکه بیش از ۵۰ درصد مراودات تجاری در بندرانزلی با کشور روسیه انجام می‌شود خاطرنشان کرد: در بندرانزلی ظرفیت‌های متعددی برای افزایش مراودات تجاری با کشور روسیه وجود دارد که باید به نحو احسن از آنها استفاده کرد.

وی این نشست را در راستای اقدامات لازم در قالب افزایش سطح مراودات تجاری ایران و روسیه دانست و گفت: در بنادر گیلان هیچ فرقی بین کشتی های روسی و وطنی قائل نیستیم و همان گونه که به کشتی های وطنی خدماتی همچون زمان پهلو دهی بسیار مناسب، نحوه پهلو دهی و تخلیه و بارگیری انجام میدهیم همان گونه نیز به کشتی های روسی و خارجی دیگر خدمات ارائه می دهیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه فراهم کردن زیرساخت‌‌های لازم و مناسب برای فعالیت در دریا برای سازمان بنادر و دریانوردی گیلان بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: به همراه وزیر راه و شهرسازی از چند بندر روسیه بازدید می کنیم و امیدواریم مراودات تجاری دو کشور بهتر و بیشتر شود.

آبایی با اشاره به اینکه به منظور خدمات دهی درست تر و بهتر بنادر متقارن بین دو کشور فعال بشوند، اذعان داشت: به طور مثال بندری متقارن به مانند انزلی در روسیه باشد تا بتوانیم خدمات بهتری به یکدیگر ارائه دهیم که در همین راستا هر امکاناتی که مورد نیاز کشتی ها و بنادر روسیه همچون بندر آستاراخان است در مجتمع بندری انزلی فراهم می کنیم و اگر ما امکاناتی را مورد نیاز داریم در بنادر روسیه، فراهم شود.

وی با بیان اینکه با ایجاد ظرفیت‌ها و شرایط جدید در بندرانزلی سطح مراودات تجاری این بندر نیز افزایش می‌یابد ابراز داشت: هم‌اکنون شرایط لازم برای ایجاد ظرفیت‌های مختلف در بندرانزلی فراهم است. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به تقویت زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار در بندرانزلی خاطرنشان کرد: اگر سرمایه‌گذاران کشور روسیه بتوانند در بندرانزلی سرمایه‌گذاری کنند شرایط لازم برای ارتقاء همکاری‌های بنادر دو کشور و همچنین افزایش مراودات تجاری فراهم می‌شود.

true
true
false
true

false