ارتقاء فرهنگ عمومی و آموزش همگانی برای جلوگیری از آلودگی تالاب و احیای آن
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
ارتقاء فرهنگ عمومی و آموزش همگانی برای جلوگیری از آلودگی تالاب و احیای آن

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ در این همایش مومنی زاده طی سخنانی با اشاره به اهمیت احیای تالاب و حفظ محیط زیست اظهار داشت : مسئله تالاب و محیط زیست برای ما بسیار مهم است .تالاب به نام انزلی ثبت شده ولی آلودگی های آن منشا استانی دارد و اهمیت آن بین المللی می باشد.

وی افزود : آلودگیهای تالاب عمدتا ناشی از عوامل انسانی است و احیای تالاب بطور کلی نیاز  به یک تلاش جدی هم در عرصه سخت افزاری و هم در عرصه نرم افزاری دارد. در عرصه سخت افزاری ایجاد سازه های لازم ، لایروبی، تله گذاری ، فعالیتهای مرتبط با آبخیزداری و غیره بسیار مهم است اما مهم تر از آن و در قالب فعالیتهای نرم افزاری باید ارتقاء فرهنگ عمومی و آموزش همگانی برای جلوگیری از آلودگی تالاب و احیای آن مورد توجه جدی قرار بگیرد و در این راستا برگزاری این همایش بسیار ارزشمند است از این جهت که آموزش و تعلیم و تربیت به معنای عام و به صورت تاثیرگذار باید از کانونها ، مهدهای کودک و دبستان در سنین کودکی و نوجوانی آغاز شود.

فرماندار بندرانزلی در ادامه اظهار داشت: از آنجائیکه سایر شهرستانهای استان از طریق زباله های خانگی ، پسابهای صنعتی و غیره در این آلودگی سهیم هستند این آموزش باید در سطح استان بصورت فراگیر انجام شود و در این راستا باید با عزم و اراده عمومی و استفاده از همه ظرفیتهای استان و کشور عمل شود تا این سرمایه ارزشمند برای ما و نسلهای آینده احیا گردد.

مومنی زاده به نقش موثر مردم اشاره کرد و گفت: اگر مردم ما واقف شوند که احیای تالاب و سایر مواهب خدادادی چه نقشی در زندگی روزمره و سلامت آنان دارد و اینکه آلودگی تالاب و محیط زیست و زندگی آنان چه زیانهای سنگینی را متوجه آنان و نسلهای آینده خواهد کرد قطعا با مسئولان اجرایی مشارکت و همکاری موثر خواهند داشت و در جهت حفظ تالاب ، منابع طبیعی ، جنگلها ، مراتع ، رودخانه ها و دریا که جملگی از مواهب الهی و سرمایه های ارزشمند بشری هستند نهایت همکاری را خواهند داشت. که در این صورت آثار مثبت آن در زندگی فردی ، خانوادگی و اجتماعی مردم خود را نشان خواهد داد.

 

 

true
برچسب ها : ,
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false