ادامه همکاری با شرکت پلشیر و طرح‌های سند بازآفرینی بررسی شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
ادامه همکاری با شرکت پلشیر و طرح‌های سند بازآفرینی بررسی شد

به گزارش  گیل سداد جلسه مشترک کمیسیون‌های توسعه و عمران و فرهنگی و اجتماعی شورا، به منظور بررسی سند باز آفرینی شهر رشت با حضور مدیرعامل شرکت پل شیر در تالار شورا برگزار شد.

در این دیدار که به دعوت رئیس‌کمیسیون عمران صورت گرفته بود رئیس‌هیات مدیره شرکت پل شیر ابراز کرد: طرح سند بازآفرینی به صورت پایلوت اولین‌بار در شهر رشت اجرا می‌شود و به عنوان الگویی برای‌ دیگر شهرها قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورا، در این دیدار گفت: رویکرد سند بازآفرینی شهر رشت انسان محور است و برهمین اساس با کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نشست مشترکی برگزار شد تا رئیس هیات مدیره شرکتی که طرح بازآفرینی شهر رشت را در حال مطالعه داشت، مشکلات و موانع ادامه کار را توضیح دهد.

رضا رسولی، بازآفرینی را نیاز امروز توسعه همه جانبه و پایدار در شهرها خواند و افزود: پیش نیاز موفقیت این طرح، مستلزم مشارکت و همسویی همه نهادها و همچنین شهروندان است اما از زمان عقد قرارداد با شرکت پل شیر در رشت، عواملی نظیر انتخابات، روند مشارکت مدیران دیگر دستگاه ها و مدیریت شهری را تنزل داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا نیز در مورد سند باز آفرینی گفت: هرچند با اجرای برخی طرح ها سند بازآفرینی چهره شهر رشت متفاوت تر از گذشته شده است، اما با وجود تاکید اینجانب بر تداوم طرح های بازآفرینی، نیاز است نیم نگاهی به گذشته داشته و نواقص طرح های اجرا شده را برطرف نماییم.

رضا رسولی گفت: شرکت پلشیر، مبدع سند بازآفرینی در کشور بود و در رشت به عنوان پایلوت اجرا شد و اگر ابهاماتی در قراردادها وجود دارد، دستگاه های نظارتی می باید بررسی نمایند.

رئیس کمیسیون عمران شورا تاکید کرد: دعوت از شرکت پل شیر به شورا از سوی بنده بوده و می باید برای ادامه کار این شرکت تصمیم گیری نماییم.

در پایان با نظرات موافق و مخالف اعضای شورا و مشاورین در مورد سند بازآفرینی، جایگاه مدیریت شهری و شورا در این سند و ادامه همکاری با شرکت پلشیر، مقرر شد جلسه دیگری بدین منظورتشکیل شود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false