. احیای ابریشم احیای تاریخ و پشتوانه اقتصاد این مرز و بوم است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
احیای ابریشم احیای تاریخ و پشتوانه اقتصاد این مرز و بوم است

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ فتح اللهی، فرماندار صومعه سرا در جلسه شورای آموزش و پرورش که در محل فرمانداری صومعه سرا برگزار شد، ضمن قدردانی از مردم فهیم استان گیلان به جهت استقبال شایسته از ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان گیلان، اظهار کرد: حضور مقام عالی دولت در هر منطقه ای اثرات و برکاتی را برای آن منطقه بهمراه خواهد داشت.

وی به سفر نخست رئیس جمهور به استان گیلان، اشاره کرد و افزود: در بحث اشتغال، توسعه، ایجاد زیرساختها برای توسعه منطقه قول های داده شد و خوشبختانه شاهد افتتاحیه پروژه ها، کلنگ زنی و بهره برداری بوده ایم. قطار آرزوی دیرینه مردم گیلان بود که در این سفر محقق شد.

فتح اللهی به  پروژه توسعه و تکمیل راه آهن به انزلی و بندرکاسپین اشاره و خاطرنشان کرد: این خط برای ما حائز اهمیت بود که در دولت تدبیر و امید عملیاتی شد.

وی به حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور در شهرستان صومعه سرا جهت شرکت در جلسه شورای اداری، افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده ای اشاره کرد و گفت: در روز چهارشنبه همچنین وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان صومعه سرا حضور پیدا کردند.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه احیای صنعت ابریشم در شهرستان صومعه سرا یکی از درخواست ها از رئیس محترم جمهور بوده است، افزود: اعتقاد داریم اشتغال زیرساخت بسیاری از کارها را می تواند فراهم کند و مشکلات و نگرانی ها را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه اشتغال ارتباط مستقیمی با ناهنجاریهای اجتماعی، امر ازدواج، طلاق، سرقت و…دارد، تصریح کرد: اشتغال یکی از مسائل بسیار مهی است که می تواند تاثیر مستقیمی بر فرایندهای جامعه بگذارد.

فتح اللهی با بیان اینکه ابریشم زمانی تاثیرگذار در اشتغال، تردد و… بوده است، گفت: احیای ابریشم احیای تاریخ و پشتوانه اقتصاد این مرز و بوم است.

وی ادامه داد: توسعه چهاربانده کردن محور فومن-پونل و توسعه زیرساختهای اشتغال از دیگر خواسته های ما از رئیس جمهور بوده است.

فرماندار صومعه سرا بر تعامل و همکاری مسئولین در جهت تحقق اهداف و برنامه های اموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: اگر به آموزش و پرورش در تمام مباحث سخت افزاری، نرم افزار و پرسنلی توجه شود اثرات آن را در سطح جامعه خواهیم دید.

وی به در پیش بودن چهارشنبه سوری اشاره کرد و گفت:  چهارشنبه سوری یک آیین تاریخی و بین المللی است .

فتح اللهی با بیان اینکه فرزندان سرمایه های ما هستند نیاز است در بحث فرهنگسازی جشن اقدام شود، تصریح کرد: فرهنگسازی کلید کاهش آسیب های چهارشنبه سوری است.

فرماندار صومعه سرا نقش فرهنگیان و رسانه ها را در فرهنگسازی مهم دانست و عنوان کرد: مطلوب است هشدارهای لازم در این خصوص اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه باید خود را در قبال جامعه مسئول بدانیم،ادامه داد: با فرهنگسازی می توان چهارشنبه سوری این آیین باستانی را به جشنی با نشاط و پرشور تبدیل کنیم.

true
false
false
true

false