احتمال بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه های گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
احتمال بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه های گیلان

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  محمد دادرس آسمان گیلان را قسمتی ابری تا ابری دانست و اظهار کرد: کیاشهر و آستارا با ۲۸ درجه سلسیوس و اسب وونی با ۱۴.۴ درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط استان هستند.

وی افزود: تا پایان هفته، شرایط برای بارش پراکنده در برخی مناطق وجود دارد، اما از فردا به تدریج با تقویت پرفشار در سطح زمین، در برخی مناطق بارندگی شدید یا خیلی شدید پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه از عصر سه شنبه فعالیت سامانه بارشی به تدریج شدت می‌گیرد، گفت: تا عصر چهارشنبه، در برخی مناطق استان بارندگی و رعد و برق شدید یا خیلی شدید مورد انتظار است.

دادرس، آبگرفتگی، جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه ها، احتمال رانش و لغزش، احتمال تگرگ و برخورد صاعقه را از جمله مخاطرات این سامانه دانست و تصریح کرد: وزش باد نیز در برخی مناطق به ویژه سواحل و ارتفاعات و دامنه ها شدید پیش بینی می شودو

وی با بیان اینکه کاهش نسبی دمای هوا همراه با این سامانه بارشی رخ خواهد داد و هوای خنک تا پایان هفته در منطقه مستقر خواهد بود، خاطرنشان کرد: توصیه می شود کلیه کشاورزان زراعی و باغی، تمهیدات لازم را برای برداشت و جمع آوری محصولات خود انجام دهند و از تردد و استقرار در حاشیه رودخانه ها پرهیز شود.

true
true
false
true

false