اجرای طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان در سینماهای گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
اجرای طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان در سینماهای گیلان

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ سید امیر مصباح با اشاره به اجرای طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان در سینماهای سراسر کشور، اظهار کرد: سخنگوی شورای صنفی نمایش، هشتم اردیبهشت ماه امسال خبر اجرای این طرح را اعلام کرد.

وی افزود: بر اساس تصمیم شورای صنفی نمایش، بهای بلیط سینماها در ایام ماه مبارک رمضان تا ساعت ٢٠ به صورت نیم‌بها و بعد از این ساعت تمام‌بها خواهد بود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با بیان اینکه در بخشنامه ابلاغ شده، رعایت برخی موارد از سوی این شورا تأکید شده است، گفت: اتمام نمایش فیلم یک ساعت قبل از اذان صبح، برنامه‌ریزی مناسب برای اکران فیلمها تا قبل از اذان مغرب و تعطیلی آن حتی‌المقدور قبل از وقت افطار بخشی از موارد تأکید شده در این بخشنامه است.

وی همچنین تأکید کرد: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان از سوی مسئولان مجتمع‌های فرهنگی و هنری و سینماداران در زمان پخش فیلمها ضروری است.

مصباح با بیان اینکه اکران فیلمهای سینمایی در بازه زمانی افطار تا سحر یکی دیگر از طرحهای ویژه ماه مبارک رمضان است، گفت: سینماداران باید تمایلی برای انجام این طرح داشته باشند همچنین حضور مدیر سینما و یا جانشین وی تا پایان سانسهای نمایش در محل سینما الزامی است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه به ویژه برای نسل جوان را یکی از اولویتهای این اداره‌کل عنوان کرد و افزود: معاونت امور هنری و سینمایی نیز تلاش می‌کند با رعایت قوانین و مقررات و در چارچوب ضوابط و حفظ حرمت این ماه مبارک در این زمینه گام بردارد.

true
true
false
true

false