. آموزش یک هزار تسهیل گر کسب و کار روستایی در سال 98
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
آموزش یک هزار تسهیل گر کسب و کار روستایی در سال ۹۸

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ سیدمازیار سیدنژاد در جلسه برنامه ریزی دوره های آموزشی حوزه کسب و کار روستایی استان که با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه اشتغال روستایی برگزار شد، به نقش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به عنوان دبیر شورای مهارت استان و استانداری به عنوان رئیس شورای مذکور اشاره و اظهار کرد: هدف از تشکیل این شورا هماهنگی و هدایت آموزش های مرتبط با حوزه کسب و کار در سطح استان است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای تشکل های حرفه ای و صنفی در حوزه کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنعت، گردشگری و صنایع دستی و آموزش موسسات کاریابی در سال آینده خاطرنشان کرد: این دوره ها به منظور به توسعه کسب و کار در استان و ایفای نقش پشتیبان برگزار می شود.

وی بیان داشت: در اجرای جزء ۷ بند الف ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر آموزش ۱۰۰ هزار نفر از روستائیان و عشایر به عنوان تسهیل گر برای برنامه ریزی محلی، توسعه فعالیت های اقتصادی و جذب مشارکت مردمی مقرر شده تا دوره آموزشی تخصصی و کاربردی برای ۴۰۰نفر مروجین جهاد کشاورزی استان در سطح دهستان ها نیز برگزار شود.

 سیدنژاد تقویت اقتصاد کشاورزان و کمک به جلوگیری از فروش اراضی زراعی و باغی ارزشمند و حفظ اراضی زراعی توسط روستاییان را از دیگر مزایای اجرای این طرح خواند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۱۸۰۰ دهیار در سطح استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: مقرر شده تا برای دهیاران منتخب استان نیز دوره آموزشی کاربردی ویژه ای به منظور ظرفیت سازی و تبدیل آن ها به تسهیل گر روستایی در حوزه کارآفرینی روستایی و راهبری توسعه پایدار روستا های استان در سال آتی برگزار شود.

وی همچنین به آموزش کارکنان کمیته امداد استان در زمینه تسهیل گری در سال آتی خبر داد و گفت: با احتساب مروجین جهاد و دهیاران قریب به یک هزار نفر تسهیلگر روستایی در سال آتی در استان آموزش می بینند که از وظایف آنها پیگیری برای اجرایی کردن خروجی های برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی است.

true
false
false
true

false