آغاز رقابت‌ های جام دریا در بندر انزلی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
آغاز رقابت‌ های جام دریا در بندر انزلی

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ در این دوره از مسابقات که بخش شناوری آن در بندرانزلی برگزار می‌شود شناور‌های کشور‌های آذربایجان، قزاقستان، روسیه و جمهوری اسلامی ایران با ۴۰۰ ورزشکار با هم رقابت می‌کنند.
مسابقات جام دریا در بخش شناوری شامل مراحل تیر اندازی سطحی، هوایی، مهار بویه در دریا و کنترل صدمات است و در ۲ مرحله در دریا و ساحل برگزار می‌شود که بندرانزلی میزبان رقابت‌های شناوری است.
بخش شناوری جام دریا در ۶ بخش مهار بویه، مبارزه با آبگرفتگی، بقا در دریا، تیر اندازی سطحی، تیراندازی هوایی و تیراندازی به ماکت مین برگزار می‌شود و ناو‌های مخاچ قلعه و آستراخان و اس بی ۷۳۸ یدک کش تشریفات از ناوگان دریای خزر روسیه، ناو‌های مانگیستاو و ساری آرکا از کشور قزاقزستان، ناو‌های جی ۱۲۲ و جی ۱۲۴ از جمهوری آذربایجان و ناو‌های موشک انداز جوشن و پیکان از جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات جام دریا حضور دارند.
در مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها امیر دریادار حمزه علی کاویانی جانشین نداجا گفت: کشور‌های ساحلی حاشیه خزر به دلیل بهره مندی از موهبت الهی دریا و مرز‌های زمینی مشترک همسایه‌های بلا واسطه هستند.
وی افزود: همه ما به مانند همسایه و برادر گرد هم آمده ایم تا با مشارکت و همکاری توان تخصصی مان را به نمایش بگذاریم.
امیر کاویانی با بیان اینکه دریا ظرفیت بزرگی برای نمایش مردانگی و جوانمردی و تقویت روابط دیپلماسی در سایه صلح و دوستی است افزود: در دوره‌ای که استکبار به دنبال تفرقه افکنی است برگزاری مسابقاتی از این دست زمینه‌های تقویت صلح منطقه را فراهم می‌کند.
جانشن نیروی دریایی ارتش گفت: مسابقات جام دریا صحنه نمایش رقابت دوستانه برای به اشتراک گذاری دانش و تخصص بوده و امروزه در ساحل خزر دریادلان از کشور‌های بزرگ و تاتیر گذار در منطقه گرد هم آمده اند تا پیام صلح را به نمایش بگذارند.

true
true
false
true

false