آغاز برداشت آلوئه ورا در گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
آغاز برداشت آلوئه ورا در گیلان

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می‌شود امسال هزار و ۴۰۰ تن برگ گیاه آلوئه ورا از این مزارع برداشت شود.

مهندس پارسافر افزود: ۷۳ کشاورز گیلانی امیدوارند با برداشت و فروش برگ‌های گیاه آلوئه ورا ۱۶ میلیارد ریال درآمد کسب کنند.

وی با بیان اینکه امسال سومین سال است که آلوئه ورا در شرایط گلخانه‌ای در گیلان کشت می‌شود گفت: به ازای هر هکتار ۲۴۰ تن برگ گیاه دارویی آلوئه ورا برداشت می‌شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: بوته آلوئه ورا همانند بوته‌های چای دائمی است و کشاورزان می‌توانند در سال ۳ بار برگ این گیاه را برداشت کنند.

مهندس پارسافر گفت: برگ‌های برداشت شده آلوئه ورا به شرکت‌های فرآور این گیاه در استان‌های خراسان رضوی و البرز و برای فروش در عطاری‌ها به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود.

وی با اعلام اینکه این گیاه در شریط گلخانه‌ای در ۱۱ شهرستان استان کاشته شده است گفت: شهرستان فومن با داشتن بیش از ۲ هکتار بیشترین سطح زیرکشت این گیاه جادویی را دارد.

عمر گیاه آلوئه ورا ۳ سال است و از طریق پا جوش تکثیر پیدا می‌کند.

گیاه آلوئه ورا به علت داشتن خواص ضد میکروبی برای درمان بسیاری از زخم‌ها، سوختگی‌ها، اگزما، تاول، گزیدگی زنبور و نیش حشرات، بریدگی، کوفتگی، آفتاب سوختگی و آکنه، درمان یبوست، آسم، سوء هاضمه، صرع و تصفیه خون موثر است.

اگرچه این گیاه با مناطق گرم و مرطوب سازگار است، اما در مناطق مختلف ایران بصورت گلخانه ای کشت می‌شود

true
true
false
true

false