آغاز بارش ها در گیلان از فردا
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۹  
true
true
آغاز بارش ها در گیلان از فردا

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ محمد دادرس با بیان اینکه امروز شاهد آسمانی صاف و آفتابی همراه با افزایش نسبی دمای هوا هستیم، اظهار کرد: بعد از چند روز بارش باران و ابرناکی، بیشینه و کمینه دمای هوای استان به ترتیب به ۲۱ و ۱۴ درجه درجه سلسیوس رسید.

وی با اشاره به بارش نخستین برف پاییزی در استان طی ۴۸ ساعت گذشته، افزود: همچنین طی ۴۸ ساعت گذشته ایستگاه های باران سنجی چابکسر، رضوانشهر و املش به ترتیب با ۸۳، ۷۸.۸ و ۶۴.۳ میلیمتر بارندگی، بیشترین میزان بارش ها را در سطح استان ثبت کردند.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی و تقویت سامانه ناپایدار به منطقه است، تصریح کرد: ابرناکی، مه آلود شدن هوا، بارندگی، وزش باد و رعد و برق از جمله پدیده های جوی مورد انتظار طی فرداست.

دادرس، از کاهش چهار تا ۱۰ درجه سلسیوسی متوسط دمای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با نفود این سامانه سرد و بارشی به گیلان، در ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر نیز انتظار بارش برف داریم و کوهستان ها سفیدپوش می شود.

وی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه ناپایدار مذکور تا پایان هفته، اضافه کرد: در این مدت بارش شدید باران به ویژه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در استان پیش بینی می شود لذا احتمال آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها و لغزش و رانش وجود دارد.

true
برچسب ها : , , ,
true
false
true

false