. آغاز اجراي فاز نخست طرح پرورش ماهي در قفسهاي دريايي چابكسر- شهرستان رودسر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
آغاز اجرای فاز نخست طرح پرورش ماهی در قفسهای دریایی چابکسر- شهرستان رودسر

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ استاندار گیلان در حاشیه مراسم افتتاح این طرح‌ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آغاز عملیات اجرایی پرورش ماهی در قفس در سواحل چابکسر کار ارزشمندی است و با خلاقیت‌های زیادی همراه است.

مصطفی سالاری با اشاره به مشکلات فعالان عرصه پرورش ماهی افزود: یکی از مشکلاتی که با پرورش ماهی در قفس دریایی با آن مواجه هستیم امواج بلند وحشی دریاست که می‌توان با اجرای موفق این طرح گام‌های خوب و مؤثری در مسیر استفاده بهینه از ظرفیت عظیم دریا برای پرورش ماهی در قفس برداشت.

مدیرکل شیلات گیلان در این مراسم اظهار کرد: قفس های غوطه ور به علت طراحی مناسب و مهندسی ساز بودن دارای استحکام بالایی بوده و روش ساخت آن هم سخت تر از روش های دیگر است.

شعبانی با اشاره به اینکه در هر یک از قفس های غوطه ور می توان ۱۲۵ تن ماهی پرورش داد افزود: در فاز اول ۴ قفس با ظرفیت ۵۰۰ تن در چابکسر به بهره برداری خواهد رسید و این قفس ها بزرگترین قفس هایی است که تاکنون در دریای خزر نصب شده است چرا که قفس های قبلی ظرفیت پرورش ۵۰ تا ۶۰ تن ماهی را دارد .

وی در ادامه به سیاست های شیلات برای توسعه آبزی پروری اشاره کرد و افزود: با توجه به محدودیت زمین برای راه اندازی مزارع پرورش ماهی و همچنین آب به دنبال پرورش ماهی در قفس در آب های شور هستیم.

true
false
false
true

false