. آثار هنرمندان گیلانی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت حمایت می‌شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
آثار هنرمندان گیلانی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت حمایت می‌شود

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ عبدالله پاکاری،در کارگاه طراحی پوستر انقلاب با عنوان «فجر و امید به آینده» در رشت، اظهار داشت: ایام شکوهمند دهه فجر را پیشاپیش تبریک عرض می‌کنم و امید داریم که برنامه‌های امسال ایام دهه فجر باشکو‌ه‌تر از سال گذشته اجرا و طرح‌ریزی شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه باید از همه فرصت‌ها در راستای برگزاری شکوهمندانه‌تر برنامه‌های ۴٠ سالگی انقلاب استفاده کرد، افزود: ایام دهه فجر یک ایام فراموش‌نشدنی و بزرگ در تاریخ کشور بوده و دشمنان انقلاب اسلامی را سرشکسته‌تر می‌کند.

پاکاری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران همچنان سرزنده و پایدار است، اعلام کرد: برنامه‌های حوزه فرهنگ همواره با توجه به اینکه دارای اثربخشی زیادی بوده، مورد تأکید ما است و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به کارهای فرهنگی با رویکرد هنری توجه خاصی دارد.

وی به برنامه‌های فرهنگی مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: بنیاد شهید برنامه‌هایی در راستای فرهنگ ایثار و شهادت با چاشنی هنر داشته است و باید از ظرفیت‌های مختلف و نسل جوان و سنین پایین‌تر در این راستا بهتر بهره ببریم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ و تولیدات هنری مختلف و دیگر برنامه‌ها با همکاری و مشارکت برخی دستگاه‌های اجرایی و اداره آموزش و پرورش گیلان انجام شد که جزء برنامه‌های بنیاد شهید در حوزه فرهنگی به‌شمار می‌رفتند.

پاکاری با تشکر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان جهت همکاری و مشارکت‌های مختلف ابراز داشت: ما روز ٢٢ اسفند که روز بزرگداشت مقام شهید است را پیش ‌رو داریم و در این راستا نیز برنامه‌های متنوعی به مدت یک هفته در برنامه و دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه امسال چهارمین سالی است که برنامه‌های منسجمی در راستای بزرگداشت مقام شهید داریم، گفت: در این راستا از آثار تجسمی و هنری هنرمندان گیلان در حوزه فرهنگ و شهادت حمایت می‌کنیم و آنان می‌توانند جهت عملیاتی شدن ایده‌های خود با همکاران ما در حوزه فرهنگی در ارتباط باشند.

پاکاری در پایان تصریح کرد: جوانان و نوجوانان علاقمند به آثار هنری می‌توانند در حوزه  ایثارو شهادت آثار تجسمی و مفهمومی ارائه داده و با حمایت و استقبال ویژه بیناد شهید و ایثارگران گیلان قرار خواهند گرفت.

 

کارگاه طراحی پوستر انقلاب، یکی از بخشهای جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی – استان گیلان است، کف با هدف تولید ۴٠ پوستر با موضوع «فجر و امید به آینده»، روزهای ٢۶، ٢٧ و ٢٨ دی‌ماه جاری با حضور جمعی از هنرمندان گرافیست استان زیر نظر «هدایت علیپور» و «مرتضی (مهیار) بیجاری» در سالن کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران (واقع در رشت، گلسار، خیابان ٩۵، مجتمع ایثار) برگزار می‌شود.

جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی – استان گیلان، با هدف بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پاسداشت و انتقال فرهنگ انقلابی به نسل حاضر در بخشهای قرآنی، موسیقی، فیلم، نماهنگ، عکس، شعر، پوستر، شبهای خاطره، تکریم خانواده‌های شهدای انقلاب و بخش شهرستانی، از آذر لغایت اسفندماه سال جاری به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در گیلان برگزار می‌شود.

true
false
false
true

false